VPS - VDS
LİNUX VPS

Yüksek Performanslı 2x Dual Xeon işlemci
ve yüksek hızlı SAS disklerle donatılmış,
gerçek sunucu performansını aratmayan
Linux VPS sunucularımız ile uçuşa geçin...

Paketleri Göster
WİNDOWS VDS

Güçlü Windows VDS Sunucularımız ile sitenizi barındırabilir, kendinize özel programlar kurup işletebilir ve gerçek bir sunucu gibi limitlerinizi kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Paketleri Göster
VPS-VDS Hakkında Sık Sorulan Sorular

Sanallaştırma Nasıl Çalışır?

Sanallaştırma günümüzde iki ayrı biçimde sunuluyor: Tüm x86 sistemleri üzerinde çalışabilen yazılımsal çözümler. En yeni işlemcileri kullanmayı gerektiren donanımsal/yazılımsal sanallaştırma desteği.İlk bahsettiğimiz yazılımsal çözümler tüm VIA, AMD, Intel ve hatta Transmeta işlemcileri üzerinde bile çalışabilir ancak her işlemci her iş yükünü kaldıramaz. Gerekli şartlar sağlandığında (virtualization desteği ) bu yazılımlar işletim sistemlerini hatasız bir şekilde çalıştırır. Yani yazılım katmanı işletim sistemleri üzerinden gelen her türlü isteği yerine getirmeye çalışır. Bu işlemler fazladan iş yükü sebebiyle ana bilgisayarı yavaşlatabilir ama hatalara sebep olmazlar.

VPS ile VDS Arasındaki Fark Nedir?

VPS, İngilizce terim karşılığı ile “Virtual Private Server” anlamına gelir. Türkçe anlamı; Paylaşımlı özel sunucudur. Mantık olarak, aynı donanım üzerinde (Ortak ram, işlemci ve kimi zaman disk kullanımı gibi) birbirinden bağımsız olarak çalışan sistemlerdir.Dedicated sunuculardan farkı; aynı donanımı birden fazla kişinin kullanmasıdır. Ekonomik olması nedeniyle talep görür. Çoğunlukla fazla işlemci ve rame ihtiyaç duyulmayan ufak çaptaki projelerde ya da oyun sunucusu olarak rağbet görür.VDS denen sistemler, Virtual Dedicated Server anlamına gelir. VPS sunucular ile farkı aynı makina üzerine birden fazla işletim sistemi kurularak, her kullanıcıya ayrı işletim sistemi verme imkanı sağlamasıdır. Böylelikle kullanıcı sanal kısıtlamaların da önüne geçebilmektedir. Performans açısından aralarında fark olmasa da (Sağlayan firmanın aynı donanımlar üzerinde, aynı sayılarda sanal makina açması halinde, performans kaybı VPS’e göre çok büyüktür.) kullanım açısından daha avantajlıdır.

Satın aldığımız paket ihtiyaçlarımı karşılamadığı zaman üst paketlere geçebiliyor muyum?

Evet, geçebiliyorsunuz. Hatta vps sunucunuz online olarak (sanal sunucu kapanmadan) upgrade veya downgrade yapılabilir.

Sanal Sunuculara tanınan CPU yüzdesi kaçtır?

Alacağınız pakete göre farklı işlemci (CPU) kullanım hakkı söz konusu. Paket özelliklerinde ayrıntılı olarak , her pakete verilen işlemci (CPU) kullanım hakkını görebilirsiniz.
hızlı erişim
Linux VPS Hizmeti Windows VPS Hizmeti Banka Hesap Numaralarımız Kurumsal Bilgiler
anında ödeme! Kredi kartı yada PayPal hesabınız ile
anında sipariş verebilirsiniz!
%100 Geri İade Garantisi Satın aldığınız hizmetlerde
memnun kalmadığınız taktirde
3 gün içerisinde paranızı iade
ediyoruz!
yetkili yer sağlayıcı! Firmamız 829 numaralı, TİB onaylı
yer sağlayıcı faaliyet belgesine
sahiptir.
LiteSpeed Visa Paypal MasterCard Centos PhpMyAdmin MySQL ResellerClub WHMCS cPanel
Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2016 MegaTR İnternet ve Bilişim Hizmetleri