ALTYAPIMIZ

İNTERNET

Tüm Sunucularımızı Türkiye'nin en iyi veri merkezi altyapısına sahip Sadecehosting (Equinix) verimerkezinde tamamı kendimize ait network ekipmanlarımız ve kendimize ait sunucu donanımlarımız üzerinde barındırmaktayız. SadeceHosting Equinix Datacenter Network alt yapısı ülkemizdeki en büyük verimerkezi alt yapısı durumundadır. Aktif 80 Gbit kullanım oranı ile rakipsiz kapasite ve kesintisiz internet erişimi sağlıyoruz. 2 Farklı santral üzerinden Türk Telekom, 2 farklı santral üzerinden Turkcell Superonline erişimine ek olarak Vodafone, Interoute, Cogent ve Level3 şirketleri ile de bağlı alt yapı üzerinden yedekli ve kesintisiz erişim sağlamaktadır.

Alt yapı donanımları Juniper ürünleri üzerinde kurulmuş yedekli network yapısı üzerinde 1Gbit – 10 Gbit interface sunabilir durumda.

SOĞUTMA

Soğutma Sistemleri
Soğutma teknolojimiz 2012 yılında İstanbul’un iklim şartlarına uygun olarak tamamen yenilenmiştir. Bu yenilenme sonrasında dünya standartlarında verimliliğe ulaşan verimerkezimizde müşterilerimiz artan enerji maliyetlerinden etkilenmeden sunucularında kesintisiz soğuk hava rahatlığı yaşamaktadırlar. SadeceHosting Datacenter sistemi her kabine özel olarak 12 KVA güce çıkabilen soğutma sağlamaktadır. Kabin grupları kapalı ve izole bir yapıda planlanmış olup bu sayede sunucular sürekli olarak 22-24 derece arasında soğuk hava ile beslenebilmekte ve yüksek cpu kullanımlarında ısı farklarından korunmaktadırlar.

Verimerkezimiz Soğutma Sistemlerinde N+1 ve N+2 yapılandırma ile çalışmaktadır.

ENERJİ

N + N Yedekli Enerji İle Kesintisiz çözüm. Enerji alt yapımız Yedekli trafo yapısından 6 MW kapasiteden beslenmektedir, Datacenterlarımızda 2 katman jeneratör yapısı bulunmaktadır. İlk katman N+N yedekli yapıdır. SadeceHosting istDC 1 2x 1600 KVA Mitsubishi Jeneratörler ile beslenmektedir. Bu jeneratörlerdeki bakım veya sorundan etkilenilmemesi için ek olarak aktif cihazlar için Caterpillar 650 KVA ek bir Acil durum Jeneratörü Bulunmaktadır. Yedekli gelen enerji Datacenter içerisinde A ve B hatları olarak Kesintisiz enerji sağlanmaktadır. A Enerji grubumuz N+4 Yapılandırılmış ve ülkemizde sadece birkaç şirkette bulunan APC Symmetra PX serisi Modüler UPS sistemi üzerinden, B Enerji grubumuz ise N+1 Olarak düzenlenmiş NEWAVE Modüler UPS sistemleri üzerinden beslenmektedir. Enerji yapılandırması her sunucuya 2 farklı yedekli UPS grubu üzerinden enerji sağlamakta, sunucularınızı sürekli çalışır tutmaktadır.

GÜVENLİK

Yangın Söndürme: Verimerkezimiz FM200 standartlarında söndürme teknolojisi ile desteklenmektedir. Tüm verimerkezlerimiz APC Netbotz sistemleri ile kayıt altında ve sürekli izlenmektedir. Isı, Nem ve Duman dedektörleri sayesinde sürekli kontrol altında tutulmaktadır. Çalışma Alanaları: Verimerkezimiz siz müşterilerimiz için 7/24 çalışmanıza uygun çalışma alanlarına sahiptir, bu alanlarda sürekli olarak verimerkezine ulaşabilir, fiziksel çalışmalarınızı yapabilirsiniz. 7/24 izleme ve Destek: Veri merkezlerimiz ve Network sistemlerimiz 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm destek talepleriniz için çağrı merkezimiz sürekli olarak görev yapmakta olup ihtiyaçlarınız için ulaşabilmeniz için elimizden gelen desteği sunmaktayız. İzleme sistemlerimiz sayesinde oluşabilecek hatalar en kısa sürede tespit edilmekte ve denetlenmektedir. Enerji yapılandırması her sunucuya 2 farklı yedekli UPS grubu üzerinden enerji sağlamakta, sunucularınızı sürekli çalışır tutmaktadır.

MEGA İLE TANIŞIN.

MegaTR sahip olduğu network ekipmanlarını ve sunucu donanımlarını Sadecehosting (Equinix) Veri Merkezi’nde barındırmaktadır. MegaTR, sahip olduğu kuvvetli alt yapısı ve 10 yılı aşkın tecrübesi ile veri merkezinin vermiş olduğu %99,9 oranında “uptime” garantisi sunar.

7/24 İzleme ve Destek

Verimerkezimiz siz müşterilerimiz için 7/24 çalışmanıza uygun çalışma alanlarına sahiptir, bu alanlarda sürekli olarak verimerkezine ulaşabilir, fiziksel çalışmalarınızı yapabilirsiniz. 7/24 izleme ve Destek: Veri merkezlerimiz ve Network sistemlerimiz 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm destek talepleriniz için çağrı merkezimiz sürekli olarak görev yapmakta olup ihtiyaçlarınız için ulaşabilmeniz için elimizden gelen desteği sunmaktayız.

İzleme sistemlerimiz sayesinde oluşabilecek hatalar en kısa sürede tespit edilmekte ve denetlenmektedir.

Kesintisiz İnternet Erişimi

Türkiye'nin en iyi veri merkezi altyapısına sahip Sadecehosting (Equinix) verimerkezinde tamamı kendimize ait network ekipmanlarımız ve kendimize ait sunucu donanımlarımız üzerinde barındırmaktayız. SadeceHosting Equinix Datacenter Network alt yapısı ülkemizdeki en büyük verimerkezi alt yapısı durumundadır. Aktif 80 Gbit kullanım oranı ile rakipsiz kapasite ve kesintisiz internet erişimi sağlıyoruz. 2 Farklı santral üzerinden Türk Telekom, 2 farklı santral üzerinden Turkcell Superonline erişimine ek olarak Vodafone, Interoute, Cogent ve Level3 şirketleri ile de bağlı alt yapı üzerinden yedekli ve kesintisiz erişim sağlamaktadır.

Alt yapı donanımları Juniper ürünleri üzerinde kurulmuş yedekli network yapısı üzerinde 1Gbit – 10 Gbit interface sunabilir durumda.

En Geniş Aktif Datacenter Alanları

İstanbul Eyüp ilçesinde e5’e 100 metre mesafede toplamda 95.000 m2 güvenlikli iş merkezinde faaliyet göstermektedir. Deprem yönetmeliğine uygun tasarlanmış M2 1200 Kg kapasiteye uygun hazırlanmış inşaat sistemi bulunmaktadır.

Bina girişi itibari ile tamamen güvenlikli ve 7/24 elektronik ekipmanlar ile izlenen/kaydedilen bina siz müşterilerimize sürekli güvenlik sağlamaktadır.

Datacenter ve Ofis güvenliği bağımsız olarak 7/24 kaydedilmekte ve izlenmektedir. 5 Metre tavan yüksekliği, 50 CM yükseltilmiş döşeme ile dünya standartlarına uygun verimerkezi ortamı mevcuttur.